افغانستان، واکنش تیم عبدالله: اشرف غنی در جایگاهی نیست که پیشنهاد دهد

به گزارش وبلاگ تپلینک، عضو ارشد تیم عبدالله در واکنش به پیشنهاد اشرف غنی به عبدالله برای ریاست شورای عالی صلح گفت که وی در جایگاهی نیست که چنین پیشنهادی را مطرح کند.

افغانستان، واکنش تیم عبدالله: اشرف غنی در جایگاهی نیست که پیشنهاد دهد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ تپلینک، اشرف غنی در ملاقات با اعضای مجلس افغانستان گفت که رهبری شورای عالی صلح را به عبدالله عبدالله پیشنهاد نموده که جزئیات آن قابل بحث می باشد.

غنی در این ملاقات گفته بود: پروتکل های این کرسی مانند یک معاون رئیس جمهور است و امکانات امنیتی، بودجه و شیوه تصمیم گیری آن همه قابل بحث است.

نور رحمان اخلاقی از اعضای ارشد تیم عبدالله در واکنش به این موضوع گفت که پیشنهاد غنی پذیرفتنی نیست زیرا وی در جایگاهی نیست که چنین موضوعی را مطرح کند.

اخلاقی به رادیو آزادی گفت: غنی چون مشروعیت ندارد در جایگاهی نیست که به کسی چیزی را پیشنهاد کند.

وی با اشاره به کوشش های اخیر برای حل جنجال های انتخاباتی افغانستان گفت: میانجی ها آمدند تا یک اتمام حجتی در این قضیه وجود داشته باشد و به آن ها این زمینه داده گردد تا از راه مصالحت آمیزی که در آن رعایت عدالت گردد این مسئله را حل نمایند اما غنی از چنین فرصت هایی سوء استفاده می نماید.

بحران سیاسی افغانستان درحالی همچنان ادامه دارد و کوشش های میانجیگران برای برطرف آن منجر به نتیجه محسوسی نبوده که مسعود ترشتوال سخنگوی شورای حراست و ثبات می گوید: کوشش های سیاسیون بی نتیجه نبوده و غنی و عبدالله برای بیرون رفت از مسائل به وجود آمده انعطاف نشان داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان، واکنش تیم عبدالله: اشرف غنی در جایگاهی نیست که پیشنهاد دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، واکنش تیم عبدالله: اشرف غنی در جایگاهی نیست که پیشنهاد دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید