بایدن: دستیاران ترامپ برای تیم انتقالی ام مانع تراشی می نمایند

به گزارش وبلاگ تپلینک، رئیس جمهور منتخب آمریکا تاکید نمود، بسیاری از آژانس های امنیتی آمریکا تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ خالی شده اند و عدم ارائه اطلاعات به تیم انتقالی اش توسط دولت در حال کناره گیری یک بی مسئولیتی به شمار می رود.

بایدن: دستیاران ترامپ برای تیم انتقالی ام مانع تراشی می نمایند

به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا پس از ملاقات با تیم سیاست خارجی اش گفت: ما با موانعی از سوی رهبری سیاسی در وزارت دفاع و دفتر مدیریت و بودجه روبرو شده ایم.

وی اضافه نمود: در حال حاضر ما همه اطلاعاتی را که باید از دولت در حال کناره گیری در حوزه های کلیدی امنیت ملی دریافت کنیم، دریافت نمی کنیم. از نظر من این یک بی مسئولیتی تمام عیار است.

پس از آنکه جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر دونالد ترامپ را شکست داد، تیم انتقالی بایدن اواخر نوامبر نشست با مقامات دولتی را شروع کرد تا انتقال قدرت را هماهنگ کند.

ترامپ از قبول شکست در برابر بایدن امتناع نموده و دولتش در تاریخ 23 نوامبر اجازه همکاری با بایدن را صادر کرد. بایدن در تاریخ 20 ژانویه 2021 رسما وارد کاخ سفید می گردد و زمام امور کشور را در دست می گیرد.

تیم بایدن اوایل ماه جاری میلادی گفته بود که بعضی مقامات پنتاگون در مقابل درخواست های ارائه اطلاعات مقاومت می نمایند.

این در حالی است که پنتاگون این ادعاها را رد نموده است.

کریستوفر میلر، وزیر دفاع موقت آمریکا در بیانیه ای گفت: پنتاگون 164 مصاحبه با بیش از 400 مقام انجام داده و بیش از پنج هزار صفحه سند و مدرک فراهم نموده است. مقامات وزارت دفاع با نهایت حرفه ای بودن کوشش می نمایند تا از فعالیت های انتقال قدرت در یک برنامه زمانی فشرده حمایت نمایند و آنها به انجام این کار به شیوه ای شفاف و حرفه ای ادامه خواهند داد تا بهترین سنت های این وزارتخانه را حفظ نمایند.

اما بایدن بار دیگر نگرانی های تیمش را بازگو کرد. هنگامی که وی زمام امور کشور را بدست گیرد، طیف وسیعی از چالش های امنیت ملی و سیاست خارجی را به ارث خواهد برد که شامل چین، ایران، کره شمالی و همچنین پاندمی کرونا می باشد.

یکی از دشوارترین وظایف بایدن، بازسازی ائتلاف های آمریکا خواهد بود که تحت برنامه اول آمریکا ترامپ متزلزل و خدشه دار شده اند.

بایدن گفت: تیم من به یک تصویر شفاف از موقعیت و صندلی نیروهایمان در سراسر دنیا و عملیات هایمان برای بازدارندگی دشمنانمان احتیاج دارد. ما به یک میدان دید کامل درخصوص برنامه بودجه موجود در وزارت دفاع و دیگر نهادها احتیاج داریم تا از هرگونه سردرگمی یا عقب ماندگی که دشمنانمان ممکن است از آنها سوء استفاده نمایند، اجتناب کنیم.

اما وی اضافه نمود: تیم من در حالی که همکاری با بعضی آژانس های فدرال را تضمین می نماید اما با موانعی از سوی رهبری سیاسی در پنتاگون روبرو شده است.

بایدن توضیح داد: حقیقت این است که بسیاری از این آژانس ها برای امنیت ما که آسیب بسیاری دیده، به شدت مهم و حیاتی هستند. بسیاری از این آژانس ها از نظر پرسنل، ظرفیت و روحیه خالی شده اند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بایدن: دستیاران ترامپ برای تیم انتقالی ام مانع تراشی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: دستیاران ترامپ برای تیم انتقالی ام مانع تراشی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید