با استفاده از اصول ارگونومی به راحتی از صفحه کلید استفاده کنید

به گزارش وبلاگ تپلینک، اصول ارگونومی، استانداردهایی است که ضامن سلامتی کاربر در حین و پس از استفاده از تجهیزات رایانه ای است. نوع نشستن، فاصله تجهیزات از کاربر و مواردی از این دست گرچه بسیار ساده به نظر می رسند، در تضمین سلامتی ما نقشی مهم ایفا می کنند و متأسفانه موضوعی که بسیاری از کاربران از آن بی اطلاع هستند، این است که وجود زائده های زیر صفحه کلید هیچ ارتباطی به اصول ارگونومی ندارد و تنها برای بهتر دیدن شدن کلیدها برای کاربرانی است که در تایپ حرفه ای نشده اند.

با استفاده از اصول ارگونومی به راحتی از صفحه کلید استفاده کنید

در حقیقت در مورد تایپ و کار با صفحه کلید دو دسته کاربر وجود دارند، افرادی که بدون مشاهده صفحه کلید و تنها با لمس انگشتان (تایپ ده انگشتی) قادر به نوشتن هستند؛ یا افرادی که از دو یا چند انگشت بهره برده و دائماً سرشان روی کلیدها می چرخد. از آنجا که فاصله سر تا صفحه کلید زیاد است، سازندگان تجهیزات رایانه ای با تعبیه کردن زائده های کوچکی در زیر سطح صفحه کلید تا حد ممکن این فاصله را کم کرده اند.

پس اگر شما هم یکی از حرفه ای ها در کار با صفحه کلید هستید، نیازی به باز کردن این پایه ها ندارید و بهتر است آن ها را ببندید تا فاصله صفحه کلید با میز به حداقل رسیده و دست شما شرایط بهتری داشته باشد. در حقیقت، باز بودن این زائده ها برای مچ دست خوب نیست و در دراز مدت بر روی این بخش مهم از دست فشار وارد می کند. به همین خاطر، بسته شدن آن می تواند ضامن سلامتی کاربر باشد.

منبع LIFEHACKER

منبع: هفت گنج

به "با استفاده از اصول ارگونومی به راحتی از صفحه کلید استفاده کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با استفاده از اصول ارگونومی به راحتی از صفحه کلید استفاده کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید