تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد

به گزارش وبلاگ تپلینک، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: مجمع، با اصلاح مهلت و مواعید مصوبه آذرماه خود، تسویه بدهی بدهکاران بانکی را تا انتها خرداد 99 به تعویق انداخت.

تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد

به گزارش وبلاگ تپلینک، محسن رضایی با اشاره به تاخیر بانک مرکزی در ابلاغ دستورالعمل اجرایی، مصوبه مجمع و تاثیر محدودیت های احتیاطی اعمال شده در موضوع شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد و کسب و کارها، بر لزوم همراهی نظام بانکی با بدهکاران و تعویق سررسید وام ها تاکید نمود.

وی در مورد تقاضای استفساریه مجلس شورای اسلامی از مجمع پیرامون طرح دو فوریتی تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور، گفت: مجمع با تفسیر مصوبه خود مهلت خاتمه تسویه را خاتمه خرداد ماه اعلام نمود.

رضایی در گفت وگو با خبرگزاری صداوسیما اضافه نمود: نظر تفسیری مجمع تشخیص مصلحت نظام به توضیح زیر به مجلس ابلاغ شد: با توجه به مفاد مذاکرات صحن مجمع و تبصره ماده واحده این قانون، مهلت لازم برای مراجعه مشمولان مصوبه یاد شده به بانک ها و موسسات اعتباری، از زمان صدور دستورالعمل بانک مرکزی قریب سه ماه تشخیص داده شده بود؛ لذا مهلت مذکور تا خاتمه خرداد 1399 ادامه خواهد داشت.

مجمع تشخیص مصلحت نظام بیستم آذرماه1398 قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور را با دستورالعمل بانک مرکزی و انجام اصلاحاتی به تصویب رساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق تسویه بدهی بدهکاران بانکی تا سرانجام خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید