جهانگیری در نجف: قدردان مردم، مراجع تقلید و دولت عراق هستیم

به گزارش وبلاگ تپلینک، معاون اول رییس جمهور گفت: حضور میلیون ها عاشق امام حسین (ع) از مذاهب و ادیان و کشور های مختلف در یک مقطع زمانی کوتاه نمایش دوستی، همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است.

جهانگیری در نجف: قدردان مردم، مراجع تقلید و دولت عراق هستیم

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ تپلینک، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به منظور شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین، وارد نجف اشرف شد.

وی در بدو ورود به فرودگاه نجف از سوی استاندار نجف و رییس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در عراق مورد استقبال نهاده شد.

معاون اول رئیس جمهور در دیدار با لؤی الیاسری استاندار نجف اشرف، ضمن قدردانی از مراجع بزرگ تقلید نجف و مقامات عراقی در میزبانی از بیش از 3 میلیون زائر ایرانی، گفت: میزبانی از این تعداد زائر با توجه به بعضی کاستی ها در زیرساخت ها کار دشواری است و دولت و مردم ایران از مهمانوازی دولت و ملت عراق تشکر می نمایند.

وی با بیان اینکه دولت ایران برای برطرف مسائل و موانع برگزاری بهتر مراسم راهپیمایی اربعین از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد، گفت: ممکن است در مراسمی با این عظمت بعضی کاستی ها نیز وجود داشته باشد اما روند خدمت رسانی هر سال بهتر شده است.

استاندار نجف نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مردم عراق و شهر نجف افتخار می نمایند که میزبان زائران امام حسین (ع) به ویژه زائران ایرانی و معاون اول رییس جمهور ایران هستند گفت: اربعین نقش بسزایی در تحکیم روابط دو کشور و دو ملت ایفا نموده و باید برای ارتقای مناسبات فیمابین از همه ظرفیت ها بهره گرفت.

وی اضافه کرد: زائران ایرانی در ایام اربعین با رعایت عالی ترین مسائل قانونی و انضباطی زیارت خود را انجام دادند که ما از آنها تشکر می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جهانگیری در نجف: قدردان مردم، مراجع تقلید و دولت عراق هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری در نجف: قدردان مردم، مراجع تقلید و دولت عراق هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید