رشد گونه های حیات وحش در حومه نیروگاه فوکوشیما

به گزارش وبلاگ تپلینک، کارشناسان محیط زیست از شکوفا شدن و رشد حیات وحش در مناطق غیرمسکونی اطراف نیروگاه فوکوشیما خبر دادند.

رشد گونه های حیات وحش در حومه نیروگاه فوکوشیما

به گزارش وبلاگ تپلینک، نزدیک به یک دهه پس از گذشت فاجعه هسته ای فوکوشیما محققان در آنالیز های خود از رشد و شکوفا شدن گونه های حیات وحش در مناطق غیر مسکونی به رغم آلودگی های رادیواکتیو خبر دادند.

در مارس سال 2011 زلزله ای به بزرگی 9 ریشتر ژاپن را لرزاند. بیش از 20 هزار نفر بر اثر این زلزله و سونامی پس از آن جان خود را از دست داده یا مفقود شدند و در عین حال صدها هزار نفر دیگر خانه های خود را از دست دادند. در جریان این حادثه مواد رادیواکتیو در سه راکتور نیروگاه فوکوشیما در هوا منتشر شد و بیش از 100 هزار نفر مجبور به تخلیه منطقه شدند.

کارشناسان اکنون در آنالیز های خود از شکوفا شدن حیات وحش در این منطقه خبر دادند که دیگر محلی برای سکونت بشر نیست. محققان با استفاده از دوربین های راه دور به بیش از 267 هزار تصویر از 20 گونه در مناطق اطراف نیروگاه هسته ای فوکوشیما دست یافتند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، به گفته کارشناسان یافته های بدست آمده نشان دهنده اولین شواهد از وجود گونه های متعدد حیات وحش در منطقه اطراف نیروگاه فوکوشیما به رغم آلودگی رادیواکتیو است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رشد گونه های حیات وحش در حومه نیروگاه فوکوشیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد گونه های حیات وحش در حومه نیروگاه فوکوشیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید