نام نویسی حج تمتع 99 شروع شد

به گزارش وبلاگ تپلینک، نام نویسی حج تمتع سال آینده از سوی سازمان حج و زیارت شروع شد و هزینه این سفر معنوی از 33 تا حدود 41 میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

نام نویسی حج تمتع 99 شروع شد

به گزارش وبلاگ تپلینک از فارس، نام نویسی حج تمتع 99 برای دارندگان قبض حج تمتع تا 31 فروردین ماه سال 86 از ساعت 10 صبح امروز 9 اسفندماه شروع شد و ودیعه گذاران اولویت های اعلام شده از سوی سازمان حج و زیارت می توانند برای حضور در مناسک حج تمتع سال آینده نام نویسی نمایند.

این زائران به عنوان زائران اصلی محسوب می شوند و پس از آن از 21 اسفندماه نام نویسی دارندگان قبوض حج تمتع تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه سال 86 می توانند اقدام به نام نویسی نمایند که این افراد به عنوان زائران دخیره به حساب می آیند.

سفر به حج تمتع سال 99 از تیرماه شروع می گردد و به گفته علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت هتل های حجاج در مکه مکرمه و مدینه منوره به تازگی نهایی شده است و زائران بیت الله الحرام در سال آینده در 90 استان اسکان داده می شوند.

همچنین هزینه حج تمتع که تا به امروز از سوی سازمان حج و زیارت اعلام نشده است، از 33 تا حدود 41 میلیون تومان پیش بینی شده است که می توان گفت متوسط هزینه حج تمتع سال آینده حدود 37 میلیون تومان است. البته این رقم بر حسب دلار تخصیص یافته و از سوی دولت درنظر گرفته شده است و به گفته رئیس سازمان حج و زیارت هزینه حج تمتع در دو قسط اخذ می گردد که در قسط اول تمامی زائران حج تمتع 99 باید 25 میلیون تومان با احتساب سود ودیعه گذاری پرداخت نمایند.

برابر فراخوان قبلی سازمان حج و زیارت تمامی دارندگان قبوض ودیعه گذاران حج تمتع باید با مراجعه به سامانه رزرو نسبت به تکمیل و بروزسانی اطلاعات و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند، از این رو دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع مربوط به ثبت نام های عمومی سال های 60 و 63 با مبالغ مختلف 18، 20، 25 و 27 هزار تومانی باید قبل از ثبت نام به دفتر حج و زیارت استان مربوطه مراجعه و نسبت به بروزرسانی و یا تبدیل قبض خویش به قبض جدید یک میلیون تومانی (با حفظ سابقه) اقدام نمایند. در ضمنً دارندگان قبوض ودیعه گذاری800 هزار تومانی مربوط به سال های 77 و 78 نیز ضروری است با مراجعه مستقیم به یکی از شعب بانک ملی و با بهره مندی از مزایای اقتصادی مربوطه قبوض خود را به قبض ودیعه گذاری یک میلیون تومانی تبدیل نمایند. بدیهی است درصورت عدم گذراندن فرآیند ذکرشده امکان انجام تکمیل اطلاعات، رزرو و ثبت نام در کاروان برای دارندگان اینگونه قبوض فراهم نخواهد بود.

سال جاری 87 هزار و 500 نفر از کشورمان برای حضور در مناسک حج تمتع سال 99 به عربستان اعزام می شوند.

منبع: جام جم آنلاین

به "نام نویسی حج تمتع 99 شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام نویسی حج تمتع 99 شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید