نقش اپراتورهای اینترنتی در شکایت های کاربران

به گزارش وبلاگ تپلینک، سرعت های ارائه شده توسط شرکت های اینترنتی همیشه معترضانی دارد و نتایج سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات 195 نشان می دهد اغلب شکایت مشترکین مربوط به حوزه اینترنت پرسرعت ثابت و در بخش های پشتیبانی و ارائه خدمات، کیفیت سرویس، مسائل اقتصادی و تعرفه می گردد.

نقش اپراتورهای اینترنتی در شکایت های کاربران

به گزارش وبلاگ تپلینک، سرعت اینترنت هنوز هم برای کاربران دغدغه است؛ در حال حاضر سامانه جامع رسیدگی و پاسخگویی به شکایات شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته تا کاربران با مراجعه به این سامانه اعتراضات خود نسبت به خدمات اپراتورها را با ذکر مکان جغرافیایی اعلام نموده و منتظر پیگیری موضوع از طرف رگولاتوری باشند.

از طرفی اداره کل حفاظت از حقوق مصرف کنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکان خدمات ارتباطی (سامانه 195) تا سرانجام شهریور ماه امسال را منتشر نموده است. در نمودارهای منتشره، رنگ آبی مربوط به تیرماه، رنگ قرمز مربوط به مردادماه و رنگ سبز مربوط به شهریور امسال است.

شکایات ثبت شده در سامانه سپاس حاکی از آن است که بیشتر این شکایات، در حوزه خدمات اینترنتی هستند، همان طور که چندی پیش هم سیدمحمد امامی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اعلام نموده بود که بیش ترین شکایت مشترکین مربوط به حوزه اینترنت است.

مهم ترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده حاکی از آن است که تعداد کل شکایت های ثبت شده در بازه شهریور ماه نسبت به مرداد ماه امسال 18 درصد کاهش داشته است. بیش ترین شکایت مشترکین در حوزه اینترنت از شرکت مخابرات ایران به پشتیبانی و ارائه خدمات اختصاص دارد. اعمال محدودیت زمانی روی مکالمات سامانه 2020 و وجود صف انتظار طولانی جهت اتصال به اپراتور که مصادیق عدم ارائه خدمات پشتیبانی مطلوب است، به شدت در شکایات مطرح شده در این بازه مشهود است.

همچنین در اپراتور همراه اول، تعداد کل شکایت های ثبت شده در بازه شهریورماه نسبت به مردادماه امسال 4.2 درصد رشد داشته است. بیش ترین شکایت از شرکت همراه اول در حوزه اینترنت در بازه مردادماه و شهریورماه به کیفیت سرویس (عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت 3G و 4G) اختصاص داشته است.

در اپراتور ایرانسل، شکایات ثبت شده بدین صورت است که تعداد کل شکایت های ثبت شده از در بازه شهریورماه نسبت به مردادماه امسال کاهشی 46.2 درصدی داشته است. اکثر شکایت های ثبت شده در حوزه اینترنت از شرکت مزبور به کیفیت سرویس (قطعی و وصلی مکرر اینترنت وایمکس، خصوصا در رابطه با مودم های TD-LTE اختصاص دارد.

همچنین در اپراتور رایتل، تعداد کل شکایت های ثبت شده در بازه شهریورماه (30 مورد) نسبت به مردادماه (22 مورد) امسال، 36.4 درصد افزایش داشته است و درصد بالایی از شکایت های مشترکین توسط شرکت رایتل رسیدگی شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقش اپراتورهای اینترنتی در شکایت های کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش اپراتورهای اینترنتی در شکایت های کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید