ویپ در همه ایالات آمریکا قربانی گرفته است

به گزارش وبلاگ تپلینک، گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا نشان می دهد که مشکل ریه ناشی از مصرف ویپ، قربانیانی را در همه ایالات آمریکا به جز آلاسکا به جا گذاشته است.

ویپ در همه ایالات آمریکا قربانی گرفته است

به گزارش وبلاگ تپلینک و به نقل از تک کرانچ، تمامی ایالات آمریکا به جز آلاسکا، ابتلا به مشکل ریه ناشی از مصرف ویپ را به مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) گزارش داده اند. بر اساس این گزارش، تعداد کلی افراد مشکوک و تایید شده، به 1479 نفر رسیده است و 33 نفر نیز جان خود را در اثر این مشکل از دست داده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، تعداد افراد مبتلا را به طور منظم به روزرسانی می نماید و اخبار مربوط به گسترش مشکل ریه ناشی از مصرف ویپ را ارائه می دهد. اگرچه بر اساس این گزارش ها، قربانیان ناشی از مصرف ویپ نسب به قربانیان ناشی از مصرف نیکوتین بیشتر است اما پژوهشگران هنوز هیچ مکانیسم یا ماده شیمیایی خاصی را به عنوان عاملی برای این مشکل تایید ننموده اند.

تصور پژوهشگران در ابتدا این بود که ممکن است این مشکل، ناشی از مصرف ویپ های غیرمجازی باشد که حاوی بعضی مواد شیمیایی هستند. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری نیز در خصوص مواد مضر ویپ های تقلبی که از منابع غیر قابل اطمینان خریداری می شوند، هشدار داده بود اما مقیاس این مشکل همچنان رو به گسترش است و فقط به یک ایالت اختصاص ندارد.

این گزارش نشان می دهد که بیشتر قربانیان، در ایالات ایلینوی و کالیفرنیا متمرکز شده اند و در هر دو ایالت، بیش از 100 مورد ابتلا به مشکل ریه ناشی از مصرف ویپ گزارش شده است اما نمی توان با توجه با این آمار گفت ایالاتی از جمله کنتاکی یا اورگن که موارد کمتری در آنها گزارش شده، ایمن هستند زیرا امکان دارد که پایین بودن آمار به دلیل تاخیر در گزارش باشد.

کاربران ویپ، معمولا تنگی نفس یا درد سینه را تجربه می نمایند و باید حتما تحت نظر پزشک باشند. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، پیشتر از مردم خواسته بود تا مصرف ویپ را متوقف نمایند و اکنون نیز این موضوع را مطرح نموده که مصرف ویپ می تواند به مصرف دوباره سیگار ختم گردد. شاید این حرف، کسانی را که مصرف ویپ را به خاطر توقف مصرف سیگار شروع نموده بودند، عصبانی کند اما باید گفت که مقصر اصلی ماجرا، شرکت های سازنده ویپ هستند که محصولات خود را بدون آزمایش کافی توصیه نموده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری و سازمان غذا و دارو (FDA)، همکاری خود را با مقامات ایالات آمریکا و سازمان های سلامت شروع نموده اند تا دلایل و درمان های احتمالی مشکل ریه ناشی از مصرف ویپ را تشخیص دهند. مهم است که این آزمایش ها پیش از ارائه مجوز به ویپ صورت بگیرند تا اطمینان کافی از ایمنی آن حاصل گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ویپ در همه ایالات آمریکا قربانی گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویپ در همه ایالات آمریکا قربانی گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید