پیشنهاد کره شمالی برای مذاکره درباره برچیدن تاسیسات ساخت سئول

به گزارش وبلاگ تپلینک، دولت پیونگ یانگ امروز آدینه خاطرنشان کرد: کره شمالی به کره جنوبی اطلاع داده که می خواهد درباره مدرن سازی تاسیسات ساخته شده توسط سئول در منطقه گردشگری کوهستانی کومگانگ گفت وگو کند؛ منطقه ای که سمبل مهم همکاری میان دو کره محسوب می گردد.

پیشنهاد کره شمالی برای مذاکره درباره برچیدن تاسیسات ساخت سئول

به گزارش وبلاگ تپلینک، به نقل از خبرگزاری رویترز، رسانه های دولتی کره شمالی روز چهارشنبه گزارش داده بودند که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام نموده که تاسیسات شکننده کره جنوبی در منطقه گردشگری کوهستانی کومگانگ باید برچیده و مدرنیزه گردد.

این تازه ترین نشانه از سرد شدن روابط میان دو کره است.

وزارت اتحاد مجدد دو کره، مستقر در سئول امروز در بیانیه ای اعلام نمود: کره شمالی صبح امروز اطلاعیه ای به این وزارتخانه ارسال و در آن تاکید نموده که می خواهد درباره این مساله به وسیله تبادل اسناد و مدارک گفت وگو کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت سئول با آژانس های مرتبط رایزنی خواهد نمود و با در نظر دریافت حفظ حقوق مردم کره جنوبی پاسخ مناسب را به این پیشنهاد خواهد داد.

کیم یئون چول، وزیر اتحاد مجدد دو کره به یون سانگ - هیون قانون گذار کره جنوبی گفت: این اطلاعیه کره شمالی را به عنوان محرومیت کره جنوبی تلقی نمی کند، چرا که کیم جونگ اون اعلام نموده اگر سئول به طور مناسب این تاسیسات را بازسازی کند از این روند استقبال خواهد نمود.

وی اضافه کرد: دولت کره جنوبی پیش از تصمیم گیری در رابطه با پاسخ اش به این پیشنهاد کره شمالی، با شرکت هایی همچون هیوندای آسان در حال رایزنی است.

کوهستان کومگانگ، یکی از پروژه های مشترک بین دو کره در کنار منطقه صنعتی کائه سونگ و یکی از موارد همکاری های مشترک و مهم بین دو کشور در خلال چند دهه خصومت ناشی از جنگ بین دو کره محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشنهاد کره شمالی برای مذاکره درباره برچیدن تاسیسات ساخت سئول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد کره شمالی برای مذاکره درباره برچیدن تاسیسات ساخت سئول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید