کرونا ویروس جدید چگونه منتقل می گردد؟

به گزارش وبلاگ تپلینک، با افزایش شیوع کرونا ویروس و در عین حال با اعلام دو مورد مثبت این بیماری در کشورمان بر اساس نتایج آزمایشات اولیه، به نظر می رسد باید این بیماری جدید را بشناسیم و بدانیم که این بیماری چگونه منتقل می گردد.

کرونا ویروس جدید چگونه منتقل می گردد؟

به گزارش وبلاگ تپلینک، همه گیری کرونا ویروس جدید که از کشور چین شروع شد و همچنان در حال بیماری زایی است. باید توجه کرد که این ویروس می تواند منجر به ایجاد علایمی نظیر تب، سرفه و تنگی نفس شده و در موارد کمی نیز می تواند موجب عفونت شدید و حتی مرگ گردد. این ویروس اولین بار، از حیوانات آلوده ای که در کشور مبدا یعنی چین خرید و فروش و مصرف می شدند، به انسان منتقل شده، اما اکنون بیشتر موارد ابتلا به وسیله تماس انسان آلوده و مبتلا به بیماری، با فرد سالم اتفاق می افتد.

کرونا ویروس چگونه منتشر می گردد؟

طبق آنالیز ها معین شده است که انتقال این ویروس به وسیله تماس مستقیم با فردی که دارای علائم ابتلا به آن است و به وسیله قطرات تنفسی و دست دادن، امکان پذیر است.

همچنین بنابر اعلام سازمان نظام پزشکی، دوره نهفتگی بیماری ناشی از کرونای جدید، بین دو تا 14 روز (به طور معمول یک هفته) است. این بیماری اغلب با تب و سرفه و سایر علائم تنفسی بروز می ­کند. البته در این بیماری آبریزش بینی و عطسه کمتر از سایر ویروس ­های تنفسی دیده می گردد. در موارد شدید بیماری کرونا ویروس، تنگی نفس ایجاد می ­گردد. به ­طور متوسط چهار روز تا بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا ویروس طول کشیده است.

این ویروس در بیشتر موارد علائم بالینی خفیف ایجاد می نماید که این امر سبب نشر بیشتر ویروس به وسیله افراد با علائم خفیف می­ گردد.

برهمین اساس وزارت بهداشتی ها بارها و بارها تاکید نموده اند که مردم حتما برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند. از دست دادن و روبوسی کردن پرهیز نموده، دست های خود را مرتبا با آب و صابون بشویند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرونا ویروس جدید چگونه منتقل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ویروس جدید چگونه منتقل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید