دستگاه قضایی به تخلفات معادن جوشقان قالی ورود کرد

به گزارش وبلاگ تپلینک، رئیس اداره محیط زیست حفاظت از محیط زیست اصفهان از ورود دستگاه قضایی به مسائل معادن در جوشقان قالی و پیگیری قضایی این مسائل اطلاع داد.

دستگاه قضایی به تخلفات معادن جوشقان قالی ورود کرد

بهروز ستایش، رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه وبلاگ تپلینک، از ورود دادستانی به موضوع معادن جوشقان قالی اطلاع داد و گفت: درباره این موضوع مکاتبه چندانی با اداره محیط زیست نشده بود که این مشکل مطرح گردد و بر همین اساس ما از نارضایتی ها و مسائلی که در این منطقه وجود داشت، بی اطلاع بودیم.

ستایش اضافه نمود: براساس شکایت هایی که حاصل شد، از طرف اداره محیط زیست بازدید هایی از محل معادن و محیط زیست جوشقان صورت گرفت که نواقصی مشاهده شد.

رئیس اداره محیط طبیعی حفاظت محیط زیست اصفهان بیان نمود: مواردی مانند گردوغبار ناشی از تردد وسایل نقلیه سنگین و استخراج مواد معدنی و مدیریت پسماند معادن از سوی مردم مطرح شده بود که اخطاریه تنظیم شد و به بهره بردار مهلتی برای حل این مسائل دادیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این موارد در مهلت مقرر از طرف بهره بردار معادن برطرف نشد، دستگاه قضایی اصفهان به موضوع ورود کرد و طی چند روز گذشته بازدیدی از طرف مسئولان قضایی و نمایندگان آنان از جوشقان قالی و معادن آن صورت گرفت.

ستایش بیان نمود: پرونده معادن جوشقان قالی اکنون در مرحله پیگیری قضایی است و ما منتظر اعلام نتیجه آنالیز های قاضی در این خصوص هستیم.

وی اظهار داشت: پس از اعلام رأی دادستانی درباره این موضوع، مراحل بعدی پیگیری مسائل معادن در جوشقان قالی صورت می گیرد.

لازم به ذکر است؛ اهالی جوشقان قالی معتقدند پس از انتشار گزارش وبلاگ تپلینک با عنوان زندگی دامداران جوشقان قالی در بند فعالیت های معدنی / مسئول مراتع منطقه کیست؟ بود که مسئولان قضایی و محیط زیست به پیگیری مسائل مردم و دامداران این منطقه پرداختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستگاه قضایی به تخلفات معادن جوشقان قالی ورود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه قضایی به تخلفات معادن جوشقان قالی ورود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید