رییس هیات مدیره صنف انیمیشن: انیمیشن بلند ایران صندلی خود را در سطح جهانی پیدا نموده است

به گزارش وبلاگ تپلینک، سحرخیز معتقد است راهیابی آخرین داستان به لیست رقابتی انیمیشن های اسکار 2020 نشان می دهد صنعت انیمیشن ایران صندلی خود را در سطح بین المللی پیدا نموده است.

رییس هیات مدیره صنف انیمیشن: انیمیشن بلند ایران صندلی خود را در سطح جهانی پیدا نموده است

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ تپلینک، امیر سحرخیز رییس هیات مدیره صنف انیمیشن ضمن اشاره به حضور انیمیشن سینمایی آخرین داستان به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر در فهرست 32 اثر رقابت نماینده در شاخه بهترین انیمیشن اسکار 2020 گفت: این برای اولین بار است که یک انیمیشن بلند سینمایی از ایران در رقابت اسکار حضور دارد و این خود یک اتفاق بسیار مهم در سینمای ایران به خصوص در حوزه انیمیشن است.

وی اعلام کرد: طی چند سال گذشته آثار مختلفی در حوزه انیمیشن سینمایی در کشور فراوری شده است، که البته بعضی از این آثار در حد آزمون و خطا بوده اند، اما طی 3 سال گذشته این آثار به درصدی از کیفیت رسیده اند که قابلیت اکران در سطح جهانی را هم دارد.

رییس هیات مدیره صنف انیمیشن شرح داد: البته این را باید بگویم که انیمیشن کوتاه ایران پیش از این هم در جشنواره های جهانی شناخته شده بود و سال هاست صندلی بین المللی خود را دارد. اما فراوری انیمیشن بلند و رسیدن به سطحی از کیفیت که قابل نمایش در سطح بین المللی باشد، کار بسیار سختی بود.

وی تاکید نمود: آخرین داستان به کارگردانی اشکان رهگذر و حضور آن در بین 32 فیلم انیمیشن راه یافته به اسکار نشان می دهد که فضای سینمای ایران در حوزه انیمیشن چقدر باز شده است، از طرف دیگر می بینیم که نماینده ایران در اسکار 2020، یک اثر مستند است و این 2 امر نشان می دهد که فیلم های مستند و انیمیشن ایران کم کم می توانند صندلی خود را در سطح جهانی محکم نمایند.

رییس هیات مدیره صنف انیمیشن ادامه داد: درباره آخرین داستان باید بگویم یکی از نکات بسیار مثبت این پروژه این است که یک کار انیمیشن بلند سینمایی است و همه کیفیت ها و استاندارد هایی که در همه جای جهان از یک کار بلند سینمایی انتظار می رود، دارد؛ استاندارد هایی که می تواند شامل روایت، گرافیک و کیفیت بصری باشد.

سحرخیز در خاتمه گفت: چنین کیفیتی حاصل سال ها کوشش این گروه است و معتقدم بزرگترین تبریک به این گروه برای صبر و استقامتی است که در ساخت این انیمیشن داشتند و امیدوارم در اکران داخل نیز نگاه ویژه ای به آن گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رییس هیات مدیره صنف انیمیشن: انیمیشن بلند ایران صندلی خود را در سطح جهانی پیدا نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس هیات مدیره صنف انیمیشن: انیمیشن بلند ایران صندلی خود را در سطح جهانی پیدا نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید