توصیف سایت کروات از دایی؛سبیلوی ایرانی که رکوردش در فوتبال سال ها پابرجا بوده است

به گزارش وبلاگ تپلینک، این بازیکن از سال 1993 تا 2006 برای تیم ملی ایران به میدان رفت و توانست 109 گل به ثمر برساند؛ رکوردی که هیچ بازیکنی در تیم ملی فوتبال کشورش پیروز نشده به آن دست یابد. دایی اخیرا عنوان نموده رونالدو - که فعلا 95 گل ملی در کارنامه خود دارد - می تواند به رکورد او برسد و آن را ارتقا بخشد.

توصیف سایت کروات از دایی؛سبیلوی ایرانی که رکوردش در فوتبال سال ها پابرجا بوده است

سایت اینفو کرواسی در گزارشی به علی دایی مهاجم و سرمربی سابق ایرانی پرداخته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از اینفو کرواسی، خیلی از کسانی که فوتبال را از دهه 90 می شناسند به خوبی بازیکن سبیلویی را به یاد دارند که در خط حمله تیم ملی ایران گل های زیادی به ثمر رساند و رکورد گل های او در تیم ملی سال هاست که در فوتبال دنیا باقی مانده است.

این بازیکن از سال 1993 تا 2006 برای تیم ملی ایران به میدان رفت و توانست 109 گل به ثمر برساند؛ رکوردی که هیچ بازیکنی در تیم ملی فوتبال کشورش پیروز نشده به آن دست یابد. دایی اخیرا عنوان نموده رونالدو - که فعلا 95 گل ملی در کارنامه خود دارد - می تواند به رکورد او برسد و آن را ارتقا بخشد.

در واقع این خیلی عجیب است که یک رکورد در فوتبال نزدیک 13 سال دست نخورده باشد و هیچ بازیکنی نتواند به آن دست یابد. او از سال 2007 بازنشست شد و برای تیم ملی ایران بازی ننموده است.

دایی فوتبال خود را در سال 1987 آغاز نموده است و 10 سال طول کشید تا او به فوتبال اروپا برسد و فرصت حضور در تیم هایی نظیر هرتابرلین و بایرن مونیخ را به دست آورد.

این بازیکن در جام دنیای 2006 نیز به عنوان مهاجم نوک برای ایران به میدان رفت، هرچند خیلی ها در ایران انتقاد کردند که او سنش بالا رفته و بهتر است مهاجمی جوان تر برای این تیم به میدان برود.

دایی در عرصه مربیگری نیز علاوه بر راهنمایی تیم ملی فوتبال ایران، سرمربی تیم هایی نظیر پرسپولیس، سایپا، صبا و نفت را بر عهده داشته است.

دایی عضو کمیته فوتبال فیفا، سفیر یونیسف نیز است و در ایران فعالیت پوشاک می نماید.

منبع: عصر ایران

به "توصیف سایت کروات از دایی؛سبیلوی ایرانی که رکوردش در فوتبال سال ها پابرجا بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیف سایت کروات از دایی؛سبیلوی ایرانی که رکوردش در فوتبال سال ها پابرجا بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید