بهترین کشورهای دنیا برای کسب وکار

به گزارش وبلاگ تپلینک، در نظرسنجی از 21 هزار نفر در سراسر دنیا تعیین شد سوئیس، لوکزامبورگ و پاناما بهترین فضا را برای کسب وکارها فراهم نموده اند.

بهترین کشورهای دنیا برای کسب وکار

به گزارش انتخاب؛ لوکزامبورگ و سوئیس به دلیل محیط مالیاتی مطلوب خود و شفافیت امور دولتی محبوب هستند در حالی که پاناما به دلیل هزینه ارزان فراوری و شهره بودن آن به بهشت مالیاتی، در رده سوم قرار گرفته است. هر چند که این کشور آمریکای مرکزی از نظر شفافیت امور دولتی صندلی مناسبی ندارد و در میانه جدول ایستاده است.

این رده بندی به طور مشترک توسط بی ای وی گروپ و دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا تهیه شده است. در این رده بندی آمریکا در رتبه 43 و انگلیس در رده بیستم دنیا قرار دارند. هر چند قوانین مالیاتی دو کشور نسبتا مشابه است اما شفافیت دولتی انگلیس بهتر از آمریکاست.

سوئیس پس از آن که پیش تر در معیارهایی چون فرهنگ کارآفرینی و کیفیت زندگی به عنوان برترین کشور دنیا معرفی گردید اکنون بهترین کشور دنیا برای انجام کسب وکار معرفی گردیده است. طبق معیارهای فوق پس از سوئیس، کانادا و آلمان قرار داشتند.

به دلیل رتبه اعتباری ضعیف تر در پذیرایی از انجام کسب وکارها و سیاست مسافرت آزاد، رتبه انگلیس به نسبت سال گذشته کاهش یافته است.

از پاسخ دهندگان همچنین خواسته شد تا رهبران سیاسی و تجاری دنیا را بر اساس محبوبیت رده بندی نمایند که بر این اساس، جاستین ترودو - نخست وزیر کانادا - محبوب ترین رهبر دنیا و دونالد ترامپ کم محبوبیت ترین شخصیت سیاسی معرفی گردید.

در بین رهبران تجاری نیز اریک اشمید - مدیرعامل اسبق گوگل - و ایلان ماسک - بنیانگذار گروه تسلا - محبوب ترین اشخاص و جمی دیمون - مدیرعامل بانک جی پی مورگان - کم محبوبیت ترین شخصیت های تجاری دنیا معرفی گردیده اند.

منبع: انتخاب

به "بهترین کشورهای دنیا برای کسب وکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کشورهای دنیا برای کسب وکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید