حمایت جکی چان از پانگولین های در معرض خطر

به گزارش وبلاگ تپلینک، جکی چان، بازیگر فیلم های اکشن به کمپین مقابله با شکار پستانداری که به میزان بالایی در جهان قاچاق می شود، پیوست.

حمایت جکی چان از پانگولین های در معرض خطر

به گزارش وبلاگ تپلینک، هر ساله هزاران پانگولین (مورچه خوار پولک دار) برای قاچاق گوشت و پوستشان به طور غیرقانونی شکار می شوند. در حقیقت در دهه گذشته بیش از یک میلیون پانگولین قاچاق شده که اغلب برای رفع تقاضاها در دو کشور چین و ویتنام بوده است.

در ویدئویی به نام پانگولین کونگ فوکار که توسط سازمان های حفاظت محیط زیست wildAid و حفاظت از طبیعت منتشر شده این بازیگر فیلم های اکشن در تلاش است به پانگولین ها فنون رزمی را آزمون دهد تا در مقابل شکارچیان از خود محافظت کنند. همچنین از مردم درخواست کرده که هرگز برای خرید گوشت پانگولین یا پوست آنها اقدام نکنند.

به گفته این بازیگر زمانیکه خرید این گونه جانوری متوقف شود کشتار آنها نیز به انتها می رسد.

پوست پانگولین ها که از کراتین است در پزشکی سنتی چین شناخته شده است. برخی افراد معتقدند پوست این جانور می تواند در درمان آسم، آرتروز و روماتیسم موثر باشد هر چند هیچ یک از این ادعاها تایید نشده است.

به گزارش مونگابی، این بازیگر همچنین گفت: احمقانه است در این دوران افراد همچنان از گوشت این حیوان مصرف و آنها را با خطر انقراض روبرو می کنند. امیدوارم مردم را متقاعد کنم که از انجام این کار اشتباه دست بردارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمایت جکی چان از پانگولین های در معرض خطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت جکی چان از پانگولین های در معرض خطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید