سازمان سیا در بحبوحه مبارزه دمشق با کرونا مشغول سرقت نفت سوریه است

به گزارش وبلاگ تپلینک، یک نویسنده مشهور عرب نوشت درحالی که سوریه با شیوع کرونا مقابله می نماید، آمریکا به وسیله مزدوران خود، سرگرم سرقت نفت این کشور است.

سازمان سیا در بحبوحه مبارزه دمشق با کرونا مشغول سرقت نفت سوریه است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ تپلینک از رأی الیوم، عبدالباری عطوان روزنامه نگار برجسته عرب طی مقاله ای در نوشت که سازمان های اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و متحدان منطقه ای واشنگتن در کوشش برای سوءاستفاده از مشغول بودن دمشق در نبرد با ویروس کووید-19 بوده تا سیطره خود بر میادین نفتی سوریه در شرق فرات را تقویت بخشیده و سرقت منابع طبیعی این کشور با یاری مزدوران محلی را ادامه دهند.

این روزنامه نگار عرب در ادامه مقاله خود نوشت: بر اساس گزارش های رسیده از الحسکه سوریه، سازمان سیا کارزاری را برای به خدمت دریافت و آموزش دادن افراد مسلح از نیروهای دموکرات کُرد سوریه شروع نموده که هدف آن حفاظت از میادین نفتی سوریه و عملیات قاچاق نفت در منطقه است.

عطوان در این مقاله به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اشاره نمود که گفته بود نیروهای آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند تا اجازه ندهند چاه های نفت این کشور در دستان داعش یا دولت سوریه که مالک اصلی این منابع طبیعی است، بیفتد.

4106/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "سازمان سیا در بحبوحه مبارزه دمشق با کرونا مشغول سرقت نفت سوریه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان سیا در بحبوحه مبارزه دمشق با کرونا مشغول سرقت نفت سوریه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید