سفیر آمریکا خواهان اتخاذ راهکار سیاسی فوری برای یمن شد

به گزارش وبلاگ تپلینک، سفیر آمریکا در یمن بیان کرد، باید هر چه زودتر راه حلی سیاسی برای انتها دادن به جنگ در یمن اتخاذ گردد.

سفیر آمریکا خواهان اتخاذ راهکار سیاسی فوری برای یمن شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تپلینک، کریستوفر هنزل سفیر آمریکا در یمن طرفین نزاع در این کشور را به اتخاذ راهکار سیاسی فوری برای سرانجام دادن به جنگی فراخواند که وارد ششمین سال خود شده است.

براساس گزارش وبگاه یمن پرس، هنزل توضیح داد: ایالات متحده آمریکا تمامی طرف های یمنی را به کار در راستای راهکار سیاسی فوری فرا می خواند.

این اظهارات پس از آن اعلام می گردد که ائتلاف سعودی-آمریکایی چهارشنبه شب (دیشب) از آتش بس دو هفته ای به صورت یکجانبه اطلاع داد.

اما در حالی که ائتلاف از آتش بس دو هفته ای در یمن اطلاع داده، منابع اطلاعاتی اعلام کردند، نظامیان آمریکایی و انگلیسی به وسیله دریا وارد سواحل غربی و جنوبی یمن شده اند.

بر اساس گزارش وکاله الصحافه الیمنیه، ورود نیروهای آمریکایی از سمت منطقه رأس العاره در الصبیحه استان لحج واقع در جنوب یمن انجام شده است (جزئیات بیشتر).

جنگ علیه یمن از فروردین 1394 به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی شروع شد و در طول پنج سال گذشته هزاران غیرنظامی کشته و زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سفیر آمریکا خواهان اتخاذ راهکار سیاسی فوری برای یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا خواهان اتخاذ راهکار سیاسی فوری برای یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید