سلامتی آینده سازان کشتی مهمترین اولویت ماست

به گزارش وبلاگ تپلینک و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، مسعود واحدی سرمربی تیم کشتی آزاد نونهالان با بیان این مطلب افزود: فدراسیون نگاه بسیار مثبتی بر روی رده های سنی پایه دارد و به منظور شناسایی استعدادها و پشتوانه ها در کشتی کشور، طرح ها و برنامه های بسیار خوبی را در دست اقدام داشتیم که متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا از اجرای آن بازماندیم.

سلامتی آینده سازان کشتی مهمترین اولویت ماست

وی افزود: پس از اینکه رقابت های بین المللی جام کودک را در آذرماه سال گذشته در شهر قزوین برگزار کردیم، برای اینکه بتوانیم کارهای پشتوانه سازی را در این رده سنی انجام دهیم اردوهای کوتاه مدت بسترسازی فنی، فرهنگی و تفریحی را در دستور کار قرار دادیم که اولین اردوی ما نیز اوایل بهمن ماه به مدت 4 روز در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده برگزار گشت.

واحدی ادامه داد: در این اردو ضمن انجام کارهای فنی، کارهای فرهنگی و تفریحی نیز در دستور کار قرار داشت و ما تست های آمادگی جسمانی، روانشناسی و ترکیب بدنی را انجام دادیم ضمن اینکه یک کلاس تغذیه نیز برای مربیان برگزار کردیم. همچنین از حسن یزدانی قهرمان المپیک و دنیا نیز برای حضور در اردو دعوت کردیم که حضور ایشان نیز در بین نونهالان باعث ایجاد انگیزه فراوان در بین آن ها شد و این کشتی گیر با اخلاق کشورمان نیز در این ملاقات به سوالات کشتی گیران ما پاسخ داد، ضمن اینکه صحبت هایی را در خصوص سرگذشت خود و فرایند تمریناتش تا کسب قهرمانی در دنیا و المپیک، تجربیاتش در شکست ها و پیروزی ها و همچنین اهمیت به مسائل اخلاقی، احترام به والدین و مردم داری برای آزادکاران نونهال داشت.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نونهالان توضیح داد: مقرر بود که فدراسیون حداکثر هر 45 روز یکبار نسبت به برگزاری این اردوها که در رشته های آزاد و فرنگی برگزار می گردد، اقدام کند و تاریخ بعدی اردوی ما اواسط اسفندماه سال 98 بود که به دلیل مصوبه ستاد عالی مبارزه با کرونا در ورزش تمامی فعالیت های ورزشی لغو شد که برگزاری این اردوها نیز از این امر مستثنی نبود.

وی افزود: مهمترین اولویت فدراسیون کشتی و کادر فنی حفظ سلامتی آینده سازان کشتی کشور است و قطعاً نیز خانواده های این عزیزان نیز پیش از هر بحث قهرمانی و مدال آوری، سلامتی فرزندشان برایشان مهم است.

واحدی در خصوص برنامه های پیش روی کشتی آزاد نونهالان گفت: هدف ما حضور این آینده سازان در بازی های المپیک و کسب افتخار در این آوردگاه مهم است. سرمایه گذاری ما باید برای آنجا باشد، نباید در رده سنی پایه به دنبال نتیجه گرایی برویم و بیشتر باید کارهای انگیزشی، فنی، روانشناسی و در کل زیربنایی انجام دهیم. به هیچ وجه نباید به آنها از لحاظ جسمانی و روانی فشار بیاوریم. به همین دلیل نیز در نظر داشتیم این اردوهای مقطعی را تا زمان برگزاری رقابت های قهرمانی کشور و با استفاده از نفرات برتر خردسالان کشور و مربیان سازنده معرفی شده از هیأت های کشتی برگزار کنیم تا حضور آنها در خانه کشتی به عنوان محل تمرینات تیم های بزرگسالان، انگیزه ای برای ادامه کار باشد.

وی ادامه داد: بعنوان مثال باید بگویم زمانی که من در رده سنی نوجوانان بودم اردوهای 25 روزه برگزار می شد. واقعاً این مساله به روحیه من لطمه می زد و دلتنگ خانواده می شدم و این اردوها اثر خوبی نداشت. من تمامی رده های سنی در اردو بودم اما انقدر حضور در این اردوهای بلندمدت برای ما آزاردهنده شده بود که وقتی اسم اردو می آمد از آن فراری بودیم. اما این اردویی که به مدت 4 روز برای نونهالان گذاشتیم و برنامه های تفریحی و فرهنگی را نیز در نظر گرفتیم آنقدر برای این عزیزان خوشایند بود که پیگیر برگزاری اردوهای دیگر بودند، چرا که می خواستند در خانه کشتی حضور یابند و قهرمانان خود را از نزدیک ببینند.

واحدی توضیح داد: طبق تقویمی که اتحادیه دنیای برای سال 2020 اعلام نموده بود، مقرر بود که رقابت های قهرمانی زیر 15 سال آسیا اواخر آبان ماه در کشور چین تایپه برگزار گردد. ما نیز در نظر داشتیم رقابت های قهرمانی کشور در رده سنی نونهالان را شهریورماه برگزار کنیم و پس از برگزاری چند اردوی آماده سازی راهی این رقابت ها شویم، اما در حال حاضر باید منتظر بمانیم تا تقویم جدید اتحادیه دنیای برای فدراسیون های ملی ارسال گردد تا ببینیم این برنامه دستخوش تغییرات شده یا خیر. طبیعتاً همه این موارد بستگی به شرایط شیوع ویروس کرونا در دنیا خواهد داشت.

وی در انتها گفت: به محض اینکه از سوی ستاد عالی مبارزه با کرونا، اجازه برگزاری اردوها و تمرینات صادر گردد، ما برنامه های خود را برای برگزاری اردوهای بسترسازی اجرایی می کنیم و کار بر روی رده سنی نونهالان برای پشتوانه سازی تیم های ملی، ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سلامتی آینده سازان کشتی مهمترین اولویت ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلامتی آینده سازان کشتی مهمترین اولویت ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید