پایگاه هوایی آمریکا در کنیا مورد حمله نهاده شد

به گزارش وبلاگ تپلینک، پیکارجویان گروه الشباب به یک پایگاه هوایی در کنیا که نیروهای نظامی کنیا و آمریکا از آن استفاده می نمایند، حمله کردند.

پایگاه هوایی آمریکا در کنیا مورد حمله نهاده شد

به گزارش وبلاگ تپلینک به نقل از الجزیره نیروهای دفاعی کنیا (KDF) در بیانیه ای در روز یکشنبه 15 دی اعلام کردند: در ساعت 5:30 بامداد تلاشی برای رخنه امنیتی در باند هوایی ماندا انجام گرفت. با این اقدام به طور موفقیت آمیزی مقابله شد. تا به حال چهار جنازه از مهاجمان یافته شده است. باند فرودگاهی در شرایط ایمنی قرار گرفته است.

فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا، آفریکوم، در بیانیه مختصری حمله به این پایگاه هوایی را تایید کرد.

این بیانیه می گوید: فرماندهی آمریکا در آفریقا تایید می نماید که حمله ای به میدان هوایی خلیج ماندا در کنیا اجرا شده است و این فرماندهی موقعیت تحت مراقبت دارد. گروه الشباب مسئولیت حادثه را پذیرفته است.

قبلا گروه الشباب به گروه القاعده نزدیک است، در بیانیه ای مسئولیت حمله را پذیرفته و گفته بود این حمله به مجروح شدن شدید شماری از نیروهای آمریکایی و کنیایی مستقر در این پایگاه انجامیده است

این گروه مسلح در بیانیه اش اضافه نموده است: پیکارجویان مجاهدین به طور مخفیانه از خطوط دشمن گذشتند و به طور موفقیت آمیز به این پایگاه نظامی به شدت محافظت شده حمله کردند و کنترل کامل بخشی از پایگاه را به دست گرفتند.

شاهدان محلی به خبرگزاری رویترز گفتند این حمله توده دود سیاهی را از پایکاه به هوا فرستاده است.

خبرنگار الجزیره در نایروبی پایتخت کنیا گزارش کرد که این حمله ای بی پروا بوسیله این گروه مسلح شمرده می گردد. به گفته این خبرنگار این پایگاه به شدت محافظت می گردد و با این وجود الشباب توانسته است به آن نفوذ کند. این خبرنگار اضافه کرد حمله واقعی تمام شده است و نیروهای کنیایی و آمریکایی در حال گشت زنی در منطقه برای یافتن مهاجمان هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پایگاه هوایی آمریکا در کنیا مورد حمله نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه هوایی آمریکا در کنیا مورد حمله نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید