نظامیان خارج شده از سوریه به عراق منتقل می شوند

به گزارش وبلاگ تپلینک، وزیر دفاع آمریکا بامداد یکشنبه گفت: نظامیان آمریکایی که در حال خروج از شمال سوریه هستند در غرب عراق مستقر خواهند شد.

نظامیان خارج شده از سوریه به عراق منتقل می شوند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ تپلینک، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا بامداد یکشنبه گفت: نیرو های آمریکایی که از شمال سوریه خارج شده اند در غرب عراق مستقر خواهند شد.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، اسپر گفت: برنامه فعلی پنتاگون این است که تمامی 1000 نیروی نظامی که از سوریه خارج می گردد به غرب عراق منتقل شوند.

وزیر دفاع آمریکا در جمع وبلاگ تپلینکی که به همراه او در حال سفر به منطقه غرب آسیا هستند این طرح که نیرو های آمریکایی از داخل عراق مأموریت هایی برای مبارزه با داعش در سوریه اجرا نمایند را رد ننموده، اما گفته که جزئیات این طرح با گذشت زمان آماده خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا تا قبل از این محل اعزام نظامیان خارج شده از سوریه را تعیین ننموده بود. اسپر گفت: با همتای عراقی خود درباره طرح انتقال بیش از 700 نظامی آمریکایی به غرب این کشور صحبت نموده است.

آسوشیتدپرس نوشته همزمان با سفر اسپر، نظامیان آمریکایی همچنان در حال خروج از سوریه هستند و گزارش هایی از درگیری های پراکنده میان نیرو های تحت حمایت ترکیه و شبه نظامیان کرد سوری، علی رغم توافق بر سر آتش بس 5 روزه در شمال سوریه وجود دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بعد از تبادل نظر با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و تعیین شدن طرح او برای حمله به شمال سوریه دستور خروج نزدیک به 1000 نظامی آمریکایی از آن منطقه را صادر کرد.

اسپر مدعی شد نظامیانی که به عراق منتقل می شوند دو مأموریت خواهند داشت. او گفت: یک مأموریت آن ها یاری به دفاع از عراق است و مأموریت دوم، اجرای طرح های مقابله با داعش است.

وی افزود: مأموریت ها ممکن است از الان تا زمان تکمیل خروج نیرو ها تغییر نمایند، اما برنامه در حال حاضر همین است.

در حال حاضر بیش از 5000 نیروی آمریکایی در عراق مستقر هستند. دولت آمریکا در سال 2011 نظامیان خودش را از عراق خارج کرد، اما به بهانه حمله داعش به عراق در سال 2014 آن ها را بازگرداند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نظامیان خارج شده از سوریه به عراق منتقل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامیان خارج شده از سوریه به عراق منتقل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید