کتاب

نظریه ای جدید درباره عنوان رمان مشهور جورج اورول

به گزارش خبرنگاران به نقل از شلدزگزت، اریک آرتور بلر با نام مستعار جورج اورول داستان نویس، روزنامه نگار، منتقد ادبی و شاعر انگلیسی بیشتر به خاطر دو رمان سرشناس مزرعه حیوانات و 1984 در سراسر دنیا مشهور شده است. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتاب دیگری...

19 خرداد 1400

لیما؛ شهر شاهان پرو

پرو، کشوری رویایی با تاریخی باستانی، معماری خارق العاده و سنت هایی مرموز و نامرسوم است. همین گفته ها را می توان درباره پایتخت آن نیز تکرار کرد. لیما در سال های میانی قرن شانزدهم توسط فرانسیسکو پیزارو، فاتح اسپانیایی، بنا شد و تا به امروز به خوبی توانسته...

16 اردیبهشت 1400

راز یک بی توجهی در بازار؛ پیش بینی چهار کارشناس از بورس امروز

خبرنگاران: معاملات بازار سهام در روز آخر ممکن است معاملات روز سه شنبه را تحت تاثیر قرار دهد.چهار کارشناس بورس امروز 25 فروردین را پیش بینی نموده اند.

14 اردیبهشت 1400

آیدین روشن بر اثر کرونا درگذشت

به گزارش خبرنگاران ، رسول یونان، شاعر و نویسنده که پیش از این آثارش از سوی آیدین روشن ترجمه شده بود، در صفحه مجازی خود خبر از درگذشت این شاعر و مترجم داد.

1 اردیبهشت 1400

پیش ثبت نام مدارس غیردولتی، مُخل جریان تربیتی است خبرنگاران

حاجی میرزایی گفت: پیش ثبت نام مدارس غیردولتی، مخل جریان تربیتی است و آن را غیرقانونی می دانیم.

19 فروردین 1400

سوسک نقد تک روی در سیاست بین الملل است

به گزارش خبرنگاران به تازگی رمان سوسک نوشته ایان مک یوون نویسنده سرشناس انگلیسی با ترجمه محمدحسین واقف و توسط نشر چشمه منتشر شده است. این رمان بعد از مدت کوتاهی که در انگلستان به چاپ رسید، در ایران هم ترجمه شد و از این بابت رمانی تازه از ادبیات انگلستان...

4 اسفند 1399

مجموعه انشا طنز خنده دار و داستان طنز برای انشا

انشای طنز نوعی فضا و رنگ خاص دارد. هر موضوع را می توان به دو شیوۀ انشا طنز و غیر طنز نوشت. در مطلب حاضر دو موضوع انشای درس نگارش را به طنز نوشتیم که مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری دارند و برای دانش آموزان قابل استفاده هستند.

2 بهمن 1399

پیام تبریک به مناسبت روز جهانی معلم؛ متن کوتاه و تبریک رسمی روز جهانی معلم

در سیستم های آموزشی، افراد زیادی مشغول به کارند و فعالیت های آن ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم در تربیت دانش آموزان مؤثر است، اما در این میان، نقش معلمان از دیگر افراد بسیار برجسته تر است چرا که بیشتر اوقات را دانش آموزان زیر نظر آن ها سپری می کنند از...

16 آبان 1399

تعبیر خواب تپه و بلندی

با تعبیر خواب تپه، تعبیر خواب بالا رفتن تپه، تعبیر خواب ایستادن بر تپه و تعبیر خواب پیدا شدن و دیدن تپه بر سر راه همراه ما باشید.

14 آبان 1399

30 شعر عاشقانه برای همسر که او را به وجد می آورد!

گاهی خوب است تا با استفاده از متن و شعر عاشقانه، علاقه خود را نسبت به همسرتان ابراز کنید و او را شاد کنید. افراد صاحب ذوق گاهی دلنوشته های زیبا برای همسرشان می نویسند، گاهی از بهترین جملات عاشقانه استفاده کرده و اگر هم طبع شعری داشته باشند، شعر درباره...

30 مهر 1399

ستاره شناسان عظیم ترین رویداد کیهانی پس از بیگ بنگ را شنیدند

دانشمندان با آشکارسازی امواج گرانشی، صدای برخورد کیهانی عظیمی را شنیده اند که عقیده دارند ناشی از ادغام دو سیاهچاله در 7 میلیارد سال پیش است و طبقه بندی تازه ای را در اجرام ستاره ای باز می نماید.

28 مهر 1399

از شبیه خوانی عروسی قاسم تا رزم جنگ علی اکبر

جعفر شهری در جلد دوم کتاب طهران قدیم خود درباره برگزاری آیین های تعزیه و دقت کارگردانی در دسته ها در قرن 13 با رسم الخط خودش این طور شرح می دهد: گردانندگان تعزیه ها برای جلب نظر از هیچ کوششی فروگزار نمی کردند و تا هر بیننده ای را از پیر و بُرنا راضی کرده...

28 مهر 1399

قیمت انواع لپ تاپ، امروز 6 شهریور 99

مهم ترین ویژگی که موجب محبوبیت لپ تاپ ها نسبت به رایانه های شخصی شده، ابعاد کوچک و قابل حمل بودن آن ها است، این ویژگی در دنیای امروزی یک مزیت عظیم به شمار می آید و هر شخصی احتیاج دارد تا در هر مکانی به اطلاعات مورد احتیاج خود دسترسی داشته باشد، از این رو...

23 مهر 1399

به بهانه زادروز کالیگولا - پیشنهاد مطالعه نمایشنامه کالیگولا، اثر آلبر کامو

زندگینامه آلبر کامو (1913-1960)تولد و کودکی آلبر کامو (CAMUS ALBERT)

22 مهر 1399

خبرنگاران تشییع جنازه در کاخ سفید؛ 150 میهمان بدون ماسک

تهران- خبرنگاران- دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای برادر فوت شده اش در کاخ سفید مراسم تشییع جنازه خصوصی برگزار کرد اما شرکت کنندگان در این مراسم، پروتکل های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکردند.

17 مهر 1399

بزرگ ترین موزه فیلم جنگ ستارگان، یک موزه شخصی با 500 هزار قطعه متنوع است!

درون ذهن یک کلکسیونر، یک هوادار مشتاق یک فیلم یا شخصیت چه می گذرد؟ چگونه می شود که سال های طولانی از عمرش را صرف یافتن انواع کالاهایی می کند که به نحوی به عشقش مربوطند؟ او چطور هزینه و مکان لازم برای نمایش و انبار این کالاها را پیدا می کند؟

15 تیر 1399

ماهنامه سروش بچه ها 338 ماهه شد

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش، سروش بچه ها در شماره 338 با تغییرات زیادی روی پیشخوان کتاب فروشی ها نهاده شد. از ساخت کاردستی و صحنۀ نمایش، تا دیدن انیمیشن های جذاب شبکه پویا با استفاده از اپلیکیشن های واقعیت افزوده.

14 تیر 1399

فارس من، معتمدی: دلیلی برای منحل شدن ترم جاری دانشگاه ها وجود ندارد

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: آموزش مجازی فرصت مناسبی است تا دانشجویان به بررسی پروژه، مطالعات و بحث های تئوری خود بپردازند و در حال حاضر دلیلی برای منحل شدن ترم جاری دانشگاه ها وجود ندارد.

15 خرداد 1399

90 درصد کتب یاری درسی غیر استاندارد هستند

بر اساس مصوبه 828 شورای عالی آموزش و پرورش، مرجع انحصاری اعطای اعتبارنامه به مواد و رسانه های آموزشی و تربیتی، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی است اما در تبلیغات صدا و سیما به این داشتن و نداشتن اعتبارنامه توجه نمی گردد.

4 بهمن 1398

تفسیر ایران از ماده 36 برجام درست است

مهران کامروا، رئیس مرکز مطالعات بین المللی و منطق های دانشگاه جرج تاون معتقد است اتحادیه اروپا انتظار دارد ایران تنها طرفی باشد که برجام را رعایت می کند.

1 بهمن 1398
تعداد: (26)